Skllavërimi i fëmijëve në kampet e punësKoreja Veriore është duke detyruar fëmijët që të punojnë në kampet e punës së detyruar, ndërsa udhëheqësi brutal Kim Jong-un vazhdon të jetojë një jetë luksoze.

Eksperti i Koresë së Veriut Gordon Chang shpjegoi se njerëzit që jetojnë në shtetin e fshehtë përballen me kushte shumë të rënda.

“Ka edhe histori që fëmijët po grumbullohen për t’u vendosur në kampet e punës, në mënyrë që të mund të prodhojnë produkte për regjimin”.

Nga ana tjetër, Kim Jongu kalon një jetë shumë luksoze.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Dilema e madhe e socialdemokratëve gjermanë

E dëshiruar nga shumëkush dhe jo vetëm nga Gjermania, ekziston një zgjidhje...
Read More