Sot, masa e sigurisë për ish drejtorin e Burgjeveartur-zoto

Ish-zyrtari i lartë i Burgjeve u arrestua tre ditë më parë pasi dyshohet se ka abuzuar me tenderat e ushqimit në burgjeve, për të cilin gjatë muajit korrik u arrestua zëvendësi i tij Iljaz Labi si dhe katër administrator të kompanive private.

Gjykata e Krimeve të Rënda do t’i komunikojë sot masën e sigurisë ish-drejtorit të përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto.

Zoto u arrestua pak orë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda me kërkesë së Prokurorisë lëshoi ndaj tij masën e sigurisë ‘Arrest me burg’.

Ish-drejtori i Burgjeve Zoto akuzohet për përfshirje në afera korruptive dhe më konkretisht për abuzim me tenderët për ushqimin ne burgje.

Prokuroria e Krimeve të Rënda duke u bazuar në një sërë telefonatash të përgjjuara ka ngritur dyshime për implikimin e Zotos në abuzimet që janë bërë me këtë tender.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Drogë në ambientet e brendshme të burgut, nisin hetimet

Një sasi lënde narkotike është zbuluar në ambientet e brendshme të Burgut...
Read More