Stoltenberg: Austria dhe Turqia të zgjedhin kontestin diplomatikjens-stoltenberg

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i bëri të premten thirrje Austrisë dhe Turqisë që të zgjedhin kontestin diplomatik, i cili ka sjellë deri te bllokada e disa programeve të bashkëpunimit.

Austria, e cila nuk është anëtare e NATO-s, por bashkëpunon me Aleancën, vitin e kaluar këmbënguli që të ndalohet qasja në bisedimet e Turqisë, përkujton Reuters.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Erdhi trendi i bukurisë që i neutralizon mangësitë e fytyrës

ELLE na shpjegon përse korrigjimi i fytyrës me krema me ngjyrë është...
Read More