Stoltenberg: SHBA mbështesin sigurinë në Evropë

stoltenberg

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti të mërkurën ngritjen e shumës të të hollave për mbrojtje në kuadër të buxhetit amerikan dhe tha se kjo paraqet shenjë të mbështetjes së Uashingtonit për sigurinë në Evropë.

Stoltenberg tha se ky hap paraqet mbështetje për mbrojtjen kolektive jo vetëm me fjalë, por edhe në vepër nga ana e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, transmeton AP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Sfidat e imigrantëve hispanikë në një qytezë në Pensilvani

Intensifikimi i përpjekjeve të administratës së presidentit Trump për zbatimin e ligjeve...
Read More