Sulm hakerash i organizuar, bien faqet shqiptare. Terr informativ për zgjedhjet

hakerat-655x294

Të gjitha faqet e institucioneve kryesore shtetërore në Shqipëri nuk funksionojnë. Të dhënat e para flasin për një sulm hakerash të organizuar. Mes faqeve të bllokuara është edhe faqja e KQZ-së. Thuhet se po punohet për rikthimin e faqeve.

Ndërkohë probleme teknike kanë dhe një pjesë e faqeve të informacionit, gazeta dhe portale me ndikim të madh në vend.

Ky problem teknik është shfaqur kur pritet që të nis nga momenti në moment numërimi i votave.

Shkruar Nga
More from Revista User

Turqia arreston 35 anëtarë, dyshohet të jenë anëtarë të Shtetit Islamik

Policia turke ka arrestuar 35 persona, pasi dyshohet të jenë anëtarë të...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *