Sulm në një qendër tregtare, 1 i vdekur dhe 6 të plagosur

sulm-ne-nje-qender-tregtare

Një sulm ka ndodhur në një qendër tregtare në Texas, pasi një person i armatosur ka hapur zjarr. Të paktën një person ka humbur jetën dhe gjashtë të tjerë janë plagosur. Ende nuk dihet numri i saktë i viktimave pasi sipas raportimeve të mediave lokale numri i viktimave mund të jetë dy. Ndërkohë raportohet që shumë njerëz vazhdojnë të jenë brenda qendrës tregtare. Forcat e shumta në vendngjarje kanë bërë të mundur arrestimin e autorit të dyshuar dhe janë venë në kërkim të një të dyshuar të dytë si bashkëpunëtorë në këtë ngjarje. Ndërkohë dëshmitarët raportojnë se të shtënat janë dëgjuar pranë zonës të dedikuar për fëmijët brenda qendrës tregtare.

Shkruar Nga
More from Revista User

Varrosja e sigurt e vikitimave të ebolës shpëtoi mijëra jetë

Në kohë të ndryshme kanë ekzistuar persona të thjeshtë që kanë kryer...
Read More