Sulmet ajrore në Siri vrasin nëntë persona

siri

Një grup monitorues i luftës ka bërë të ditur se nga sulmet ajrore të mërkurën në provincën Idlib, e cila kontrollohet nga rebelët, janë vrarë të paktën nëntë persona, përfshirë edhe fëmijë.

Observatoriumi britanik për të drejtat e njeriut tha se aeroplanët, për të cilët besohet të kenë qenë të ushtrisë ruse, kanë goditur pjesën verilindore të qytetit Idlib dhe qytetit Maarat Misrin.

Shkruar Nga
More from Revista User

Grabitja me armë, policia: Një grup i ri kriminal po vepron në Shkodër

Policia e Shkodrës nuk ka dhënë më shumë hollësi rreth grabitjes së...
Read More