Sulmet kibernetike, Ukraina akuzon Rusinë

Në sulmin e fundit kibernetik, i cili goditi Ukrainën, janë përfshirë shërbimet e sigurisë ruse, njoftoi sot shërbimi shtetëror i sigurisë ukrainase (SBU), sipas të cilit sulmi kishte për qëllim shkatërrimin e të dhënave të rëndësishme dhe përhapjen e panikut, transmeton Reuters.

Shërbimi i sigurisë së Ukrainës po ashtu njoftoi se sulmi që ka nisur të martën në vend dhe u përhap në gjithë botën, është kryer nga hakerët e njëjtë, të cilët në dhjetor të vitit 2016 kryen sulm në rrjetin elektronik ukrainas.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bashkia e Beratit ndan ndihma për të përmbyturit

Bashkia e Beratit u kujdes ditën e djeshme për evakuimin e banorëve...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.