Sulmi i Berlinit, vrasësi ende i lirë

sulmi_berlin

Një pakistanez i kapur të hënën si drejtuesi i dyshuar i kamionit që vrau 12 njerëz në Berlin, u lirua dje vonë pa akuza. Prokurorët thanë se nuk kishte prova të mjaftueshme për ta lidhur atë me masakrën, teksa vrasësi i vërtetë mbetet i lirë dhe i armatosur.

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmit, sipas agjencisë së Lindjes së Mesme, Amaq. Dëshmitarët nuk arritën të ndiqnin drejtuesin e mjetit që u largua pas aktit makabër, ndërsa i arrestuari mohoi çdo përfshirje në ngjarje, megjithëse i ngjasonte përshkrimeve nga dëshmitarët.

“Kemi njeriun e gabuar. Vrasësi është i lirë dhe mund të godasë përsëri”, ishte titulli i të përditshmes Welt, teksa prokurorët nuk arritën të provonin se ai gjendej në mjet gjatë kohës së krimit.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Shqipëria po digjet”, shtohen vatrat e zjarrit, EC: 18 vatra në disa qarqe të vendit

Emergjencat civile bëjnë të ditur se janë regjistruar 18 vatra zjarri në...
Read More