Sulmohet banesa e deputetit nga talebanët, 5 të vdekur

talebanet

Militantët talebanë kanë rrethuar kompleksin ku banon deputeti Helmand, Mir Wali në Kabul duke vrarë 5 persona, mes të cilëve 2 nipërit 25 vjeçarë të deputetit.

Gjithashtu nga sulmi janë vrarë dhe 2 anëtarë të forcave të sigurisë afgane.

3 perosna të armatosur kanë marrë peng dhe disa persona të tjerë anëtarë të familjes së deputetit, por me ndëryrjen e forcave të sigurisë ata janë liruar.

Sipas BBC, deputeti afgan ka mundur të mbijetojë. Mësohet se njëri nga agresorët ka kryer sulm vetëvrasës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Tillerson: Assad nuk ka të ardhme si udhëheqës i Sirisë

Sekretari amerikane e Shtetit, Rex Tillerson tha se Bashar al-Assad nuk ka...
Read More