Takimi Tillerson-Lavrov gjatë javës së ardhshme

tillerson-dhe-trump

Ministrat e jashtëm të Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Sergei Lavrov dhe Rex Tillerson do të takohen më 10 dhe 11 maj në Alaskë, në margjinat e samitit të Arktikut, Kështu ka bërë të ditur ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë.

Ministria ka sugjeruar se për takimin është rënë dakord gjatë një bisede telefonike në mes të Lavrov dhe Tillerson.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zbarkimi i britanikëve në Sarandë, pse u tërhoqën nga Shqipëria

Britanikët pushtuan Sarandën në tetor 1944 duke dhënë një shpresë se zbarkimi...
Read More