‘Tatuazh në penis me imazhin e ish-presidentit’

poetiNjë banor i Burmës u dënua me gjashtë muaj burg pasi shkroi një poemë në lidhje me faktin se si kishte bërë një tatuazh në penis me imazhin e ish-presidentit Thein Sein.

Maung Saungkha, 24 vjeç, u dënua për fyerje pasi postoi poemën e shkurtër online.

Ai pritet të lirohet pasi i ka bërë gjashtë muaj në burg tashmë.

Incidenti është i fundit në serinë e padive në Mianmar- i njohur edhe si Burma.

Vitin e shkuar një grua u dënua me gjashtë muaj burg pasi talli në FB shefin e përgjithshëm të ushtrisë.

Shkruar Nga
More from revista mapo

Itali, shqiptarit “murator” i kapen 1 milion euro dhe 27 kg kokainë

Aksioni i befasishëm i policisë italiane, vë në pranga tre persona, një...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.