Të arrestuarit e protestës në gjykatë, deputetët janë aty

Protesta e së hënës, la të arrestuar mbështetës të opozitës. Arrestimi i tyre nga policia u bë për prishje të rendit publik dhe dhunim të uniformave blu edhe pse protestues dhe deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi, u dhunuan nga policia.

Sot ata priten të dalin para trupit gjykues për t’u njohur me masën e sigurisë.

Mësohet se aty janë edhe deputetët e Partisë Demokratike: Gent Strazimiri, Myslym Murrizi, Klevis Balliu dhe Isuf Çela, janë parë në ambientet e gjykatës ku kanë shkuar për të mbështetur protestuesit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nuk do të zhvishet më “pa arsye”

Adriana Lima dëshiron ndryshime dhe është lodhur nga kërkesat se si duhet...
Read More