Të pakën gjashtë nxënës të vdekur nga orteku në Japoniortek

Të paktën gjashtë nxënës të shkollave të mesme japoneze kanë vdekur si pasojë e një orteku të borës në një vendpushim skish.

Orteku ka ndodhur të hënën në mëngjes në vendpushimin e skive NASU Onsen në prefekturën Tochigi.

Gjashtë persona janë gjetur pa shenja jete, tha agjencia e Japonisë lajmeve Kyodo, shkruan BBC.

Rreth 70 persona, duke përfshirë studentë dhe mësues nga disa shkolla të thuhet të kenë qenë në këtë zonë në kohën kur ndodhi orteku.

Ekipet e shpëtimit janë në vendin e ngjarjes, ndërsa mediat vendase thonë se më shumë se 30 persona u plagosën nga orteku.

Fëmijët ishin duke marrë pjesë në një ngjarje që ka të bëjë me ngjitjet malore në të cilën janë përfshirë shtatë shkolla.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Nëse doni të jeni të lumtur, shkoni në Holandë!

Nëse Holanda është pozicionuar vazhdimisht midis vendeve më të lumtura në botë,...
Read More