Të revoltuar për ndotjen e Zvërnecit…Katastrofa mjedisore në zonën e Zvërnecit në Vlorë ka irrituar shumëkënd.

Mes të irrituarve është edhe ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Ajo ka postuar disa foto nga kjo ndotje.

“Disa ton naftë e papërpunuar ka ndotur gati 5 km vijë bregdetare, për shkak të një rrjedhjeje nga një anije që furnizohej te ‎Petrolifera.

Forca Detare është në lundrim në ndihmë të operacionit për parandalimin e përhapjes së ndotjes dhe pastrimin e saj.

Si ministre e Mbrojtjes dhe qytetare e ‎Shqipërisë dhe që me dhimbset çdo cm2 tokë apo det i vendit tim; ‎ZERO tolerancë për përgjegjësit,” shkruan Kodheli në FB.

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Filozofia amerikane dhe sovraniteti i Shqipërisë

Nga Dritan Hoti* Intervencionizmi amerikan i gjysmës së dytë të shekullit XX,...
Read More