Të vdekurit që fitojnë miliona, lista me 13 ikonatEdhe pse kanë vite që janë ndarë nga jeta të famshmit ende vazhdojnë të fitojnë miliona dollarë. Revista Forbes ka publikuar një listë me fitmet që kanë këta personazhe ikonë të historisë botërore. Për të pestin vit radhazi mbreti i popit kryeson listën. Michael Jackson ka fituar 75 milionë dollarë për këtë vit. Në nderim të yllit të muzikës këtë muaj është publikuar albumi i tij dhe fitimet janë rritur.

Lista e 13 personave të vdekur, që vazhdojnë të fitojnë më së shumti:

1.Michael Jackson, muzikant, vdiq 2009: 75 milionë dollarë
2. Arnold Palmer, lojtar golfi, vdiq 2016 – 40 milionë dollarë
3. Charles Schulz, karikaturist, vdiq 2000 – 38 milionë dollarë
4. Elvis Presley, muzikant, vdiq 1977 – 35 milionë dollarë
5. Bob Marley, muzikant, vdiq 1998- 23 milionë dollarë
6. Tom Petty, muzikant, vdiq 2017 – 20 milionë dollarë
7. The Prince, muzikant, vdiq 2016 – 18 milionë dollarë
8. Dr Seuss, autor, vdiq 1991 – 16 milionë dollarë
9. John Lennon, muzikant, vdiq 1980 – 12 milionë dollarë
10. Albert Einstein, fizikan, vdiq në vitin 1955 – 10 milionë dollarë
11. David Boëie, muzikant, vdiq 2016 – 9.5 milionë dollarë
12. Elizabeth Taylor, aktore, vdiq 2011 – 8 milionë dollarë
13. Bettie Paige, model, vdiq 2008 – 7.5 milionë dollarë

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ministri i drejtësisë Bausback vizitë zyrtare në Shqipëri dhe Mal të Zi

Ministri i drejtësisë Prof. Dr. Winfried Bausback do udhëtojë nga 10 -...
Read More