Teksasi goditet nga tornado të shumtë, dhjetra të vdekur e të lënduarTë paktën pesë persona kanë vdekur pasi disa tornado të fuqishme goditën Teksasin, raporton televizioni amerikan “ABC News”.

 

Tornado 1

Picture 1 of 4

Kapiteni Brian Horton tha se numri i viktimave “mund të rritet djeshëm gjatë ditës së sotme sepse ka ende shumë njerëz të humbur “.

Vdekjet ndodhën në zonën e Kantonit, që ndodhet rreth 50 milje në lindje të Dallasit.

Tre spitalet e zonës kanë mjekuar të paktën 48 pacientë dhe një person ndodhet në gjendje kritike, sipas autoriteteve amerikane.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Edhe dy të tjerë të arrestuar për sulmin në Londër

Policia britanike ka arrestuar dy të dyshuar të tjerë në lidhje me...
Read More