Teksasi goditet nga tornado të shumtë, dhjetra të vdekur e të lënduar

Të paktën pesë persona kanë vdekur pasi disa tornado të fuqishme goditën Teksasin, raporton televizioni amerikan “ABC News”.

 

Tornado 1

Picture 1 of 4

Kapiteni Brian Horton tha se numri i viktimave “mund të rritet djeshëm gjatë ditës së sotme sepse ka ende shumë njerëz të humbur “.

Vdekjet ndodhën në zonën e Kantonit, që ndodhet rreth 50 milje në lindje të Dallasit.

Tre spitalet e zonës kanë mjekuar të paktën 48 pacientë dhe një person ndodhet në gjendje kritike, sipas autoriteteve amerikane.

Shkruar Nga
More from Revista User

Moderatorja shqiptare reagon ndaj atyre që i shanë gjoksin: Pse shqetësoheni për c*cat e mia

Prej disa kohësh, moderatorja e njohur e emisionit “Why not”, ka pranuar...
Read More