Temperaturat e larta – Katër vatra zjarri në kurorën e Laçit, fiken me mjete rrethanore

Mbremjen e së premtes kater vatra zjarri jane shfaqur ne pyjet e Kurbinit, ndersa zjarrfikësve e kanë pasur të vështirë të ndërhyjnë.

Sipas punonjësve të Bashkisë së Kurbinit, zjarri është shkaktuar nga pakujdesia e banoreve dhe temperaturat e larta kane perhapur flaket.

Ndërhyrja me mjete rrethanore e nga banoret e zones kane mundur te shuajne flaket ne oret e para te mengjesit te sotem.

Zjarri, nëse përhapej, mund të rrezikonte rreth 5 hektarë me pisha e pemë të tjera në kodrat e kurorës së Laçit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nëse ju kanë mbaruar produktet kozmetike, mund ti krijoni me ushqime

Një vajzë nga Shanghai i Kinës ka publikuar një video në Youtube...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *