Tërmet i fuqishëm në Filipine, jepet alarmi për tsunamifilipine

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Talagan në jug të Manilas në Filipine, ndërsa mësohet se lëkundjet kanë qenë të fuqishme.

Siç edhe njofton instituti i tërmeteve të SHBA, lëkundjet kanë qenë të masës 5.9 të shkallës riter.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 42.7 kilometra dhe 70 kilometër në jug të Manilës.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Trafik droge në Kamëz, sekuestrohen 102 kg kanabis, një në pranga

Policia e Tiranës ka sekuestruar një sasi prej 102 kg kanabis sativa,...
Read More