Tërmet i fuqishëm në Filipine, jepet alarmi për tsunami

filipine

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Talagan në jug të Manilas në Filipine, ndërsa mësohet se lëkundjet kanë qenë të fuqishme.

Siç edhe njofton instituti i tërmeteve të SHBA, lëkundjet kanë qenë të masës 5.9 të shkallës riter.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 42.7 kilometra dhe 70 kilometër në jug të Manilës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Dëbora arrin në 40 centimetra në jug, bllokohet rruga për në Dardhë

Reshjet e dëborës kanë pushtuar veriun dhe juglindjen e Shqipërisë duke zbardhur...
Read More