Tërmeti 6.7 ballë godet Japoninë, 8 të vdekur, 180 të plagosur

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 130 të tjerë janë plagosur nga tërmeti i fuqishëm prej 6,7 ballë që goditi Japoninë. Mësohet se tërmeti u regjistrua gjatë natës në ishullin japonez të Hokkaidos.

Po ashtu raportohet se dëme më të mëdha ndodhën në qytetin Atsuma, ku tërmeti shkaktoi edhe rrëshqitje dherash.

Aktualisht në terren sipas mediave të huaja mësohet se janë 25 mijë ushtarë, të cilët po ofrojnë ndihëm e tyre për banorët e prekur nga ky fenomen natyror.

C_2_fotogallery_3090902_0_imageC_2_fotogallery_3090902_1_imageC_2_fotogallery_3090902_2_imageC_2_fotogallery_3090902_3_imageC_2_fotogallery_3090902_4_imageC_2_fotogallery_3090902_6_imageC_2_fotogallery_3090902_7_imageC_2_fotogallery_3090902_8_imageC_2_fotogallery_3090902_9_imageC_2_fotogallery_3090902_9_image-677x450C_2_fotogallery_3090902_10_imageMitrovica-e-Veriut-770x433 (1)

Shkruar Nga
More from Redaksia

Kryeministri Rama: Qeveria e re me 11 ministri, Ruçi kryetar i Kuvendit, Balla kreu i Grupit të PS

  Kryeministri Edi Rama shpalli dje emrat e kabinetit të ri qeveritar....
Read More