Terrori pushton zemrat e europianëve…messerNjë person i armatosur me një thikë 10 centimetra vrau një pasagjer në një stacion treni në Mynih të Gjermanisë dhe plagosi tre të tjerë.

Sulmi ndodhi në orët e para të mëngjesit në stacionin Grafing.

Dëshmitarët thanë se i riu bërtiste “Allahu Akbar”, teksa kryente sulmin.

Megjithatë policia thotë se po i heton këto pretendime.

Autori i krimit është Paul H., 27 vjeç.

Policia tha se ai ishte i njohur si konsumues droge dhe person me probleme mendore.

Por ndërsa disa media e kanë etiketuar si sulm terrorist, frika ka hyrë thellë në botën perëndimore.

Pamjet e mëposhtme tregojnë se si forcat anti-terror në Mançester të Britanisë po improvizojnë një sulm terrorist nga Shteti Islamik.

Sulmi i improvizuar u krye në një qendër tregtare në Mançester.

Njerëzve iu tha të mos i kapë paniku pasi do dëgjojnë shpërthime dhe do të shohin shumë ambulanca.

Qindra vullnetarë morën pjesë në këtë “sulm”.

Shërbimet inteligjente britanike thonë se rreziku mbetet i lartë pas sulmeve në Paris dhe Bruksel.

Trafford Centre counter-terrorism training exerciseTrafford Centre counter-terrorism training exerciseTrafford Centre counter-terrorism training exerciseTrafford Centre counter-terrorism training exerciseTrafford Centre counter-terrorism training exerciseBoxing Day SalesThe Trafford Centre

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Pranvera e lobingut

Revista Mapo, e sapodalë në treg, ia kushton kopertinën, betejës mes partive...
Read More