Terroristi i Londrës nuk u qëllua nga policia

sekretari-michaell-fallon

Terroristi i cili sulmoi dje parlamentin në Londër është qëlluar me armë nga një anëtar i sigurimit të sekretarit Michaell Fallon, dhe jo nga policia siç ishte raportuar deri më tani.

Sipas mediave britanike mirror dhe dailymail, besohet se oficeri ka qëlluar tri herë me armë drejt terroristit i cili më pas kishte ndërruar jetë.

Scotland Yard nuk e ka bërë të ditur identitetin e personi që qëlloi sulmuesin.

Kryeministrja britanike May, ka konfirmuar se sulmuesi kishte lindur në Britani.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kroaci/ Kërkohen 20 mijë punëtorë në fushën e turizmit dhe hotelerisë

Largimi i punëtorëve kroatë drejt perëndimit dhe mungesa e edukimit të duhur...
Read More