Thaçi uron Ramën për fitoren e zgjedhjeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar kryeministrinRama për fitoren e zgjedhjeve të 25 qershorit.

Thaçi thotë se mbarëvajtja e zgjedhjeve të lira dhe demokratike ishte një fitore për Shqipërinë dhe qytetarët e saj.

“Sot urova Kryetarin e Partisë Socialiste të Shqipërisë dhe mikun tim, Edi Ramën, për fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit. 

Përtej garës partiake, mbarëvajtja e zgjedhjeve të lira dhe demokratike ishte një fitore për Shqipërinë dhe qytetarët e saj.

Prandaj, uroj të gjitha institucionet shtetërore të Shqipërisë për suksesin e arritur dhe jam i sigurt se bashkëpunimi vëllazëror dhe institucional me Shqipërinë do të intensifikohet edhe më shumë”, është shprehur presidenti i vendit.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Sejko: Tregu i financiar duhet të zgjerohet, duhet zvogëluar monopoli i bankave

Pavarësisht zhvillimeve pozitive në ekono0minë shqiptare sistemi financiar, ende mbetet i dominuar...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.