Tillerson: Assad nuk ka të ardhme si udhëheqës i Sirisë

Sekretari amerikane e Shtetit, Rex Tillerson tha se Bashar al-Assad nuk ka të ardhme si udhëheqës i Sirisë dhe se ai duhet të largohet nga presidenca në kuadër të procesit paqeruajtës të Kombeve të Bashkuara.

“Ne nuk mendojmë që regjimi i Assadit dhe familja e Assadit kanë një të ardhme”, u tha gazetarëve Tillerson gjatë takimit në Gjenevë me të dërguarin e OKB-së, Stafano de Misto, i cili po kërkon të përfundojë një raund të ri bisedimesh të paqes muajin tjetër.

Shkruar Nga
More from Revista User

9 gabimet trashanike të bëra nga Netflix, Juan Pablo: E vërteta e Eskobar është ndryshe

Është ndër figurat më të njohura në mbarë botën, megjithatë aq sa...
Read More