Tillerson e Putin nuk biseduan per takimin Trump-Putinputin-dhe-tillerson-foto-arkivi

Kremlini tha se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, gjatë takimit në Moskë, nuk kanë diskutuar për perspektivat e një takimi midis Putinit dhe presidentit amerikan, Donald Trump.

Zëdhënësi i Putinit, Dmitry Peskov, i bëri këto komente për gazetarët.

Ai tha se takimi i Putinit me Tillersonin, një ditë më parë, ka qenë “mjaft konstruktiv”.

Putin shpalosi “një analizë jashtëzakonisht të rëndësishme” të marrëdhënieve SHBA-Rusi, për të cilën shpreson se do t’i transmetohet Trumpit, tha Peskov. I pyetur nëse Putin dhe Tillerson kanë diskutuar mundësinë e takimit Putin-Trump, Peskov tha: “Jo”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vetëm 15 minuta ushtrime të këtilla forcojnë vithet tuaja sa një orë stërvitjeje

Për vetëm 15 minuta ushtrime të këtilla do të arrini efektin sikur...
Read More