Tillerson kërkon që kurdët dhe Iraku ta zgjidhin konfliktin me dialog

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson këmbënguli që qeveria rajonale e Kurdistanit irakian dhe qeveria qendrore në Irak të zgjidhin konfliktin mbi referendumin kurd dhe territoret kontestuese përmes dialogut.

Zyrtari amerikan e shfaqi këtë qëndrim në fillim të takimit me kryeministrin irakian Hajder al-Abadi në Bagdad, por kryeministri irakian iu doli në mbrojtje të forcave paraushtarake irakiane që gëzojnë mbështetjen e Iranit, raporton Reuters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Disa foto të shkëputura nga ceremonia martesore e Princit Leka

Para disa minutash dashuria 6 vjecare e Princit Leka dhe Elia Zaharia...
Read More