Tillerson mohon se do të largohet nga detyra

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, i mohoi raportet e mediave se ai po shqyrton të dorëzojë postin.

Këtë javë në Uashington ka pasur zëra se Tillerson do të largohet shpejt nga detyra për shkak të zemërimit me presidentin amerikan, Donald Trump, dhe të tjerë në Shtëpinë e Bardhë.

“Nuk po shkoj askund”, u tha Tillerson gazetarëve në Departamentin e Shtetit.

Ai shtoi se do të qëndrojë në detyrë “për aq kohë sa e lejon presidenti”.

I pyetur për marrëdhënien e tij me Trumpin, Tillerson tha se “është e mirë”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Parandalohet tragjedia në Tiranë, babai “tërbohet” pasi zbulon lidhjen e vajzës 14-vjeçare

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, pasi...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *