Tiparet fizike të femrave të cilave meshkujt nuk mund t’u rezistojnëwomen

Një studim i ri ka zbuluar veçoritë kryesore të femrave, pas të cilave ‘çmenden’ meshkujt.

Sipas një studimi të ‘Business Insider’, meshkujt janë krijuar për të shikuar për veçoritë kryesore te femrat.

Ky studim më tej shton se këto tipare i bëjnë femrat më atraktikve për shkak se ato janë të ndërlidhura me shëndetin e mirë dhe fertilitetin, gjë që eksiton meshkujt.

Këto janë 6 tiparet kryesore të femrave të cilat meshkujt nuk mund t’u rezistojnë, sipas hulumtimit:

1. Beli i gjerë në krahasim me hijet
Beli i gjerë është shumë i kënaqshëm. Beli dhe hijet janë të ndërlidhura me lindjen e fëmijve, gjë që i bën meshkujt të mendojnë se ai bel është i duhur për fëmijën e tyre.

2. Zëri i lartë
Sipas studimit, zëri i lartë është shenjë e feminitetit dhe rinisë, të dy këto tipare atraktive për meshkujt.

3. Flokët e shëndetshme
Flokët e plotë, të gjatë dhe plotë shkëlqim janë tejet atraktiv. Përsëri, edhe kjo është shenjë e shëndetit dhe fertilitetit.

4. Buzëqeshjet
Natyrisht se njerëzit e buzëqeshur dhe të lumtur janë njerëz atraktiv dhe të bukur. Por, shkenca poashtu ka zbuluar se sa më të bardhë dhëmbët aq më mirë.

5. Sa më pak grim dhe kozmetikë
Ndoshta mendoni se errësimi i syve dhe buzët e trasha do të ju bëjnë më të bukur, por mesa duket jo, pasi që dukja natyrale është më atraktive për meshkujt. Sipas studimit, meshkujt preferojnë femrat të cilat përdorin 40% më pak kozmetikën.

6. Veshja me ngjyrë të kuqe
Ka një arsye pse ngjyra e kuqe ndërlidhet me epshin për seks. Shkenctarët kan zbuluar se ngjyra e kuqe e rrit tërheqjen dhe joshjen, poashtu edhe ngacmimin. Këshillë e rëndësishme: Vishuni me ngjyrë të kuqe para se të dilni në takim.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e dielë 18 shkurt 2018

Dashi Marrëdhënia ne çift do jete edhe me e ngrohte gjate kësaj...
Read More