Tragjedia në Kamëz, Prokuroria kërkon burg për 21-vjeçarin

Prokurori e Krimeve të Rënda i ka dorëzuar ditën e sotme gjykatës dosjen hetimore për krimin e ndodhur në familje disa ditë më parë në Bathore.

Prokuroria ka kërkuar “arrest me burg” për 21-vjeçarin, Mirald Metallarin, i akuzuar për dy vepra penale për vrasje dhe plagosje.

Sipas hetimeve, Metallari dhe babai i tij kanë qenë duke punuar për suvatimin e murit të avllisë para se të ndodhte ngjarja. Ata janë konfliktuar pikërisht për suvatimin, deri sa Miraldi ka marrë armën dhe ka qëlluar mbi babanë dhe ka plagosur nënën e tij, që ndërhyri t’i ndante.

Shkruar Nga
More from Revista User

Qindra zjarrfikës në luftë me zjarret në Francë

Me qindra zjarrfikës po luftojnë me zjarret në jug të Francës ndërsa...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *