Tronditin shkencëtarët: Ja çfarë i bën një grua e keqe burritcouple

Shkencëtarët danezë kanë konfirmuar diçka që tashmë është dëgjuar shpesh në shoqëri, që gruaja ta shkurton jetën.

Ata arritën në përfundim se meshkujt e moshës mesatare kanë rrezik tri herë më të lartë të vdesin, nëse jetojnë me gra që vazhdimisht ankohen për ta, shkruajnë mediat daneze.

Studimi përfshiu 9 mijë e 857 burra dhe gra të moshave 36 deri në 52 vjet, të cilët kanë jetuar me një partner me të cilin shpesh janë përleshur, e që nuk jetojnë më për shkak se ishin nën stres të vazhdueshëm.

Kjo pasi që meshkujt nuk janë të prirur i gratë që të ankohen te miqtë, por mbajnë gjithçka për vete.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në...
Read More