Trump arrin në Arabinë Saudite në vizitën e parë si president

trump

Presidenti amerikan Donald Trump ka arritur në Arabinë Saudite, kështu duke shënuar vizitën e parë të tij jashtë vendit si president, shkruan BBC.

Vizita e tij tetë ditore do të zhvillohet edhe në Izrael, territoret palestineze, Bruksel, Vatikan dhe Sicili.

Kjo vizitë vjen pas debateve të shumta në lidhje me largimin e shefit të FBI-së, James Comey.

Trump gjithashtu ka kritikuar rëndë vendimin për të emëruar një hetues special ne lidhje me hetimin e influencës së Rusisë në zgjedhjet në SHBA

Shkruar Nga
More from Revista User

Emina Çunmulaj në gjendje aspak të mirë shëndetësore

Ndan përditshmërinë e saj në detaje tek ndjekësit. [ngg_images source="galleries" container_ids="824" display_type="photocrati-nextgen_basic_imagebrowser"...
Read More