Trump dhe Macron në drekë njohëse gjatë majitdonald-trump-dhe-emanuel-macron

Presidentët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Francës, Donald Trump dhe Emanuel Macron do të kenë një “drekë të gjatë” në fund të majit në Bruksel, për t`u njohur më mirë me njëri-tjetrin.

Zyrtarë të lartë të administratës amerikane kanë thënë për AFP se të dy liderët, të cilat Shtëpia e Bardhë beson se kanë shumë të përbashkëta, do të shkëmbejnë mendime gjatë drekës , e cila do të mbahet më 25 maj në Bruksel.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Braçe: Lulzim, prano që paratë e lobimit janë të tuat. Pastaj heto dhe Ramën

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe deklaron se paratë që janë përdorur për...
Read More