Trump do të bisedojë në telefon me presidentin palestinez

donald-trump

Lideri palestinez Mahmud Abas do të bisedojë në telefon me presidentin e SHBA-ve, transmeton AP, duek theksuar se ky do të jetë kontakti i tyre i parë që nga marrja e detyrës nga ana e presidentit Donald Trump në muajin janar.

Paralajmërimin për bisedë telefonike ndërmjet Abas dhe Trump e ka bërë të ditur Shtëpia e Bardhë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Plagos 30 vjeçarin në Kavajë, autori kapet për 15 minuta

Një 30 vjeçar është plagosur me armë zjarri, ndërsa policia ka identifikuar...
Read More