Trump: Është i mundur konflikti me Korenë e Veriut

donald-trump

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se është i mundur një konfrontim i madh me Korenë e Veriut për programet bërthamore dhe të raketave të këtij vendi i, ndërsa Kina ka njoftuar se situata në gadishullin Korean mund të përshkallëzohet dhe të dal jashtë kontrollit.

Trump i ka thënë Reutersit se ai do të dëshironte t`i jepte fund krizës në mënyrë paqësore dhe nëpërmjet sanksioneve ekonomike, por nuk përjashtohet ndërhyrjen ushtarake.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ambasadorja amerikane në OKB paralajmëroi rrezik nga Irani

Ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley, paralajmëroi se nëse nuk ndryshon marrëveshja...
Read More