Trump gëzon shëndet të shkëlqyer!

 

Mjeku i Shtëpisë së Bardhë deklaroi se presidenti amerikan DonaldTrump ka “shëndet të shkëlqyer” pasi Trump bëri analizat e tij të para mjekësore si president i SHBA të premten.

Kjo mbylli mjaft polemika, duke i vënë kapakun një jave në të cilën aftësitë e tij mendore për punë qenë vënë intenisivish nën shqyrtim, kështu njofton Reuters sot.

Trump kaloi rreth tre orë më mjekët ushtarakë në Qëndrën Kombëtare Mjekësore Ushtarake “Walter Reed” në Bethesda, maryland, një testim që mjeku i Shtëoisë së Bardhë Ronny Jackson tha se shkoi jashtëzakonisht mirë.

“Presidenti ka një shëndet të shkëlqyer dhe mezi po pres të jap disa detaje të martën”,- tha Jackson në një deklaratë për shtyp të shpërndarë nga Shtëpia e Bardhë.

Testimi u bë pasi një libër shumë i shitur e portretizonte Trump 71-vjeçar, si të papërqëndruar dhe foshnjarak.

Shtëpia e Bardhë u përball me një breshëri pyetjesh mbi mesazhet kontradiktore mbi politikat kyçe dhe një incidenti muajin e shkuar gjatë një fjalimi.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Mitro Çela, Një histori e patreguar me Sokol Olldashin

  Libri në proces Nga Mitro Çela Messhkurti 2018. E shtunë. Sipas...
Read More
CLOSE
CLOSE