Trump mbron përdorimin e rrjeteve sociale

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e tij të rrjeteve sociale përmes një serë cicërimesh në Twitter, pas komenteve që ai bëri për dy prezantuesit e MSNBC TV.

“Përdorimi im i mediave sociale nuk është presidencial – është presidenciale ditore moderne”, ka shkruar.

Më parë gjatë javës, presidenti nisi një sulm personal për Mika Brzezinski dhe Joe Scarborough.

Tweets e tij u dënuan nga demokratët dhe republikanët njësoj, pavarësisht Shtëpisë së Bardhë që buron në mbrojtjen e tij.

Ndihmësit e Trump-it më parë kanë shprehur shqetësim lidhur me cicërimet e tij në Twitter.

Por presidenti tha të shtunën se mediat sociale i dhanë atij mundësinë për t’u lidhur drejtpërdrejt me publikun, duke anashkaluar mediat kryesore, përmbajtja e të cilave Trump etiketon rregullisht si “lajme të rreme”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nga veshja e deri tek qëndrimi, si ndryshoi fejesa e William me Kate nga ajo e Harryt me Meghan

Prej ditës së djeshme kryefjala e portaleve të huaja është fejesa e...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.