Trupat irakiane në luftë me IS për kontrollin e urës

trupat-irakiane

Trupat irakiane të martën po luftojnë me pjesëtarët e Shtetit Islam për kontrollin mbi lumin Tigër në Mosul, derisa civilët po dalin nga lagjet e çliruara perëndimore të këtij qyteti, të ftohur dhe të uritur, por edhe të lehtësuar pasi nuk janë më nën kontrollin e ekstremistëve.

Përparimi i njësive të Ministrisë së Punëve të Brendshme për përgjigje të shpejtë dje ishte ngadalësuar për shkak të shiut, por luftimet e ashpra kanë vazhduar sot, transmeton Reuters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Biden: Do ta mundja Trumpin nëse do të isha kandidat i demokratëve

Ish zëvendëspresidenti i SHBA-ve Joe Biden thotë se do të fitonte në...
Read More