U qëllua sa doli nga shtëpia, vritet 27-vjeçari në MamurrasVritet 27-vjeçari Indrit Pepa në Mamurras. Ngjarja ndodhi rreth orës 04:30 të mëngjesit në lagjen ‘Zef Hoti’, në periferi të Mamurrasit.

Mësohet se i riu u ekzekutua me breshëri automatiku armë sapo doli nga banesa e tij. Ndërkohë, banorët e zonës janë zgjuar të tmerruar nga breshëritë e automatikut, ndërsa kanë njoftuar policinë.

Po ashtu mësohet se familja e viktimës ishte e ngujuar për gati 5 vite për shkak të konflikteve të hershme të 27-vjeçarit me një shtetas. Po ashtu policia bën me dije se ka arritur të identifikojë autorin e dyshuar të krimit, shtetasin me inicialet A.M., 49 vjeç. Ky i fundit u shpall në kërkim. Viktima mësohet se të shumtën e kohës ishte jashtë vendit dhe se nuk njihej shumë nga banorët e zonës. “BalkanWeb” ka mësuar mes të tjerash se Pepa ka qenë i akuzuar për plagosje me armë. Gazetari Prend Shota në një lidhje telefonike për ‘News24’ pohoi se kjo ishte siç duket në ngjarje e paralajmëruar, pasi familja e viktimës rrinte e ngujuar për shkak të konflikteve të 27-vjeçarit.

NJOFTIMI I POLICISE
Sot, rreth orës 04:30, është marrë njoftim se në Mamurras, afër xhamisë së qytetit, është plagosur me armë zjarri shtetasi I.P. 27 vjeç, banues në Mamurras, i cili është transportuar për në Spitalin e Traumes në Tiranë, por rrugës ka ndërruar jetë.

Falë veprimeve të shpejta hetimore, u bë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar shtetasit A.M. 49 vjeç, banues në Mamurras i cili u shpall në kërkim dhe punohet për kapjen e tij.

Grupi hetimor në vendngjarje nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Qeveria ‘Rama 2’ pa negociata/ Dy emrat që e kanë të sigurt që do marrin ministri

Kryeministri Rama do të shpallë emrat e ministrave dhe strukturën e re...
Read More