U vra në tentativë për të ndaluar grabitjen, ky është biznesmeni fierakMë shumë se 12 orë pas ngjarjes së rëndë, ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës në Tiranë, biznesmeni Agur Vrenozi, i cili mbeti i plagosur në grabitjen e djeshme në Fier.

Vrenozi prej ditës së djeshme ndodhej në gjendje të rëndë, pasi u qëllua nga grabitësit me plumb në pjesën e ballit. Ai kishte dëmtime të shumta, që i morën dhe jetën.

Vrenozi u përpoq të ndalte grabitjen e këmbimit valutor, që ishte dhe shënjestër e tre grabitësve. Bashkë me të mbeti i plagosur dhe pronari i exchange-it.

Tre autorët e ngjarjes u arrestuan pak orë më vonë nga ana e Policisë, në përpjekje për t’u larguar së bashku me çantën e parave që kishin marrë.

Tre autorët e grabitjes me pasojë vdekjen janë:

Zini Fyraj, 37 vjeç, banues në Sevaster, Vlorë.

Lulëzim Demiraj, banues në Vajzë, Vlorë,

Dashamir Gergali, 41 vjeç, banues në Zhupan, Fier.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Botimi i UET-Press, ‘Provokatori’ Nano: Në Shqipërinë e Edi Ramës u rishfaq gangoja

Ka përfunduar Panairi i Librit në Tiranë dhe interesi ka qenë i...
Read More