Ushtari francez kishte planifikuar sulm terroristushtari

Ish ushtari francez, i cili u arrestua javën e kaluar në afërsi të një baze ajrore, ka pranuar se kishte planifikuar një sulm terrorist.

Siç raporton AFP, i arrestuari është shpallur i paqëndrueshëm mendërisht, ndërsa ai ka pranuar që ka dëshiruar të kryente një sulm terrorist dhe ishte i mbështetur nga ISIS-i.

I dyshuari u arrestua në veriperëndim të Parisit, dy ditë para zgjedhjeve presidenciale franceze dhe në makinën e tij i janë gjetur armë dhe një flamuri i të ashtuquajturit Shteti Islamik.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Zjarr masiv në Kodër Mzez, 20 zjarrfikës ‘luftë’ me flakët me lopata

Një zjarr masiv ka rënë në Kodër Mzez në zonën e Kasharit...
Read More