Ushtria irakiane nis ofensivën ushtarake në Mosulushtr

Forcat irakiane kanë filluar një sulm në qytetin e vjetër Mosulit në Irak, me qëllim që të shporrë prej andej forcat xhihadiste të Shtetit Islamik, thuhet në një deklaratë ushtarake.

Qyteti i vjetër historik dhe më i madh pas Bagdadit është qyteti i fundit ende nën kontrollin e militantëve, i cili dikur ishte kryeqyteti i tyre në Irak.

Ofensiva e mbështetur nga SHBA për të futur nën kontroll Mosulin hyri në muajin e saj të nëntë të shtunën.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

E rrahu keq në 2009, Chris Brown dhe Rihanna bëhen bashkë

Lidhja e dashurisë së Chris Brown me Rihannën është komentuar gjatë në...
Read More