Ushtria siriane hyri në provincën Idlib

Ushtria siriane pushtoi pjesën jugperëndimore të Idlibit, i cili kontrollohej nga rebelët, që është zona më e madhe e kryengritësve që janë kundër qeverisë së presidentit Bashar al-Asad.

Forcat e qeverisë siriane tashmë janë duke u vazhduar ofensivën nga provincën Hama në Idlib, raportojnë mediat lokale.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gruaja nga Lezha tregon tmerrin: Si më sulmuan në mes të natës në shtëpi, ulërita për ndihmë

“Dëgjova të krisurat e xhamave dhe derës nga gurët që binin në...
Read More