Vang: Çështja e Koresë Veriore të zgjidhet me mjete diplomatikevang-ji-rex-tillerson

Shefi i diplomacisë kineze Vang Ji deklaroi të shtunën se ka pasur bisedime të sinqerta, pragmatike dhe produktive me sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, i cili ndodhet për vizitë në Kinë, duke porositur se çështja e Koresë së Veriut duhet të zgjidhet me mjete paqësore dhe diplomatike.

Vang theksoi se temë e takimeve me Tillerson, përveç Koresë Veriore janë përfshirë edhe Tajvani dhe tregtia bilaterale, transmeton Reuters.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vaji i pemës së çajit është produkti më i rëndësishëm që ju nevojitet në rutinën e bukurisë

I njohur qysh moti për vetitë ankti-akne, vaji pemës së çajit gjithmonë...
Read More