Vasili: Rama një mal me zero. A do shkrijë kryeministrinë si ALUIZNI-n Berat?!

Ish-kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas publikimeve të lajmeve se Shqipëria rendit e para për numrin e azilkërkuesve në Francë.

Në një status në Facebook, Vasili thotë se edhe në këtë drejtim Rama vlerësohet me një tjetër zero.

Por pyetja që ngre Vasili është: A do e shkrijë kryeministrinë si ALUIZNI-n në Berat?

Postimi i Vasilit në FB

Një tjetër vlerësim zero për kryeministrin, nga Franca. Një tjetër zero pas asaj nga Trieste dhe nga SHBA.

Shqiptarët të parët për numrin e azilkërkuesve në Francë, më tepër nga Siria, Sudani, Afganistani, që janë në luftë.

Populli shqiptar do të ikë e jo të bëjë aleancë me kryeministrin.

Një mal me zero për kryeministrin. Ç’do të bëjë ai tani? A do e shkrijë kryeministrinë si ALUIZNI-n në Berat?

Shkruar Nga
More from Redaksia

Nga Jala, Luan Rama- të rinjve: Jemi opozitë më e mirë se PD

Pas Vasilit ka reaguar edhe zv.Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *