Vatikani: Trump të rishikojë qëndrimin për ndryshimet klimatikedonald-trump

Selia e Shenjtë ka kërkuar nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump që të rishqyrtojë qëndrimin rreth ndryshimeve klimatike.

Vatikani pohon se SHBA-të po rrezikojnë që Kina të marrë rol udhëheqës në mbrojtjen e mjedisit.

Kardinali Piter Turkson deklaroi se urdhri i Trump për heqjen e rregullores së ish-presidentit Barack Obama për ndryshime klimatike dhe politika aktuale e migracionit të SHBA-ve paraqesin sfidë të madhe për Vatikanin.

“Do të dëgjojmë edhe mendimet e politikanëve tjerë, gjë e cila shpresojmë se do të bëjë që Trump të rishikojë disa nga vendimet e veta”, ka thënë Turkson.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Edhe pastrimi i flokëve ka rregullat e veta: Frizeri më i mirë i Londrës shpjegon si ta bëni këtë

Ndoshta e keni rutinën tuaj të pastrimit të flokëve, por me shumë...
Read More