Vazhdojnë vrasjet e protestuesve në Venezuelë

venezuele-police

Një djalë 15 vjeçar është vra sot gjatë një demonstrate në Venezuelë, duke e çuar numrin e viktimave të vrarë që nga fillimi i protestave të opozitës në 43.

AFP thekson se numri i viktimave është e barabartë me numrin e të vrarëve gjatë valës së trazirave në vitin 2014.

Protestat në Venezuelë janë duke u zhvilluar nga opozita kundër presidentit të vendit dhe kundër gjendjes së rëndë ekonomike.

Shkruar Nga
More from Revista User

Aksident i rëndë në Elbasan, makina ndahet në dysh nga përplasja e fortë

Një aksident i frikshëm ka ndodhur mëngjesin e sotshëm në fshatin Mengel...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.