Vdes aktorja e famshme

 
 
  Ylli i “Twin Peaks”, Pamela Gidley ka humbur jetën në moshën 52-vjeçare

Aktorja, e njohur edhe për rolet televizive në shfaqje të tilla si CSI: Crime Scene Investigation, The Closer dhe MacGyver, vdiq në shtëpinë e saj.

Gidley u quajt gruaja më e bukur në botë pasi luajti rolin e Teresa Banks në filmin ‘Twin Peaks, Fire Walk with Me’ në vitin 1992.

Pamela lindi më 11 qershor 1965 në Methuen, Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pëveçse aktore, ajo ka qenë edhe drejtore, producente, shkrimtare.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Revista ‘Mother Jones’: Nuk kemi marrë financime nga Soros (dhe një sqarim për NY Times)

  Revista amerikane, Mother Jones reagoi pas komenteve të Partisë Demokratike, që...
Read More