Vëllai i shkatërron bukurinë por telefonata e gabuar e çon në martesëU sulmua me acid në fytyrë por nuk e pengoi që të gjente dashurinë e jetës. Ajo u martua me bashkëshortin e saj, pas dy muajve takime që erdhën nga një telefonatë e gabuar. Tabloiti britanik “Daily Mail”, shkruan për historinë e 26-vjeçares, Lalita Benbansi, e cila pësoi plagë të tmerrshme në fytyrë në vitin 2012, kur vëllai i saj derdhi acid mbi fytyrë dhe trup”.

Lalita Benbansi 1

Picture 1 of 4

Dy muaj pasi i ra gabimisht një numri që më pas do të sillte në jetën e saj, Rahul Kumarit, dje çifti u kurorëzua në martesë. Benbasi deri më tani i është nënshtuar 17 procedura kirurgjike por shenjat dhe transforimi në fytyrë e trup janë të dukshme.

Lalita nuk besonte se do të gjente ndonjëherë lumturinë por gjithçka ndryshoi kur një ditë ajo i ra gabimisht numrin celular të atij që dje u bë bashkëshorti i saj.

Pas orëve komunikim ajo vendosi tu takonte me Rahul Kumar i cili jetonte 1.100 milje larg në Mumbai, edhe pse kishte frikë mbi reagimin e tij nga pamja e saj.

“Nuk e dija që një numër i gabuar do të vendoste çdo gjë. Ndihem shumë e lumtur. Nuk kisha menduar kurrë se do të martohesha. Ai ka një zemër të madhe dhe një mendje të bukur”,-u shpreh 26-vjeçarja.

Ajo tha se ata kishin diskutuar mbi sulmin e tmerrshëm. “Ai dinte gjithçka për mua dhe ishte i vetëdijshëm për pamjen time por vazhdoi të mbante premtimin e tij për t’u martuar me mua. Jam shumë krenare që kam një partner si ai”.

Rahul u tha gazetarëve se: “Zemra e saj është e pastër dhe kjo është ajo që ka më shumë rëndësi. E dija se po bëja diçka të mirë. Nuk e dija që një numër i gabuar do të ndryshonte tërësisht jetën time”.

Historia goditi titujt e mediave në Indi, ku shumë yje të Bollywood-it, ndihmuan çiftin në ditën e tyre të madhe. Aktori Vivek Oberoi i dhuroi çiftit një apartament ndërsa dizajnerët Abu Jani dhe Sandeep Khosla, përgatitën fustanin e dasmës.

Vivek kishte takuar më parë me Lalitën në një program ndërgjegjësimi. “Unë dëshiroj që ata të qëndrojnë të lumtur së bashku. Ai e do atë me të vërtetë”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Olsi i BB9: Ndarja nga Fiorentina erdhi për shkak të xhelozisë së saj

Olsi Klosi, pjesëtar i ‘Big Brother 9’, deklaroi në studion e “Pop...
Read More