Venezuelë: Arrin në 24 numri i të vdekurve në protesta

venezuele

Në një valë të re të dhunës për shkak të protestave masive kundër presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, kanë vdekur edhe tre persona të tjerë, duke e rritur numrin e viktimave në 24.

Disa të tjerë u plagosën rëndë dhe janë duke luftuar për, tha prokurori publik Tarek William Sab, raporton AFP.

Shkruar Nga
More from Revista User

25 Qershori – Shkollat qendra votimi, MAS ndryshon datën e provimeve me zgjedhje

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka dhënë urdhër për ndryshimin e datës...
Read More