Vërshime në Indi, 83 të vdekur

Në vërshimet në verilindje të Indisë deri më tani e kanë humbur jetën të paktën 83 persona dhe pothuajse dy milionë vetë të tjerë janë të rrezikuar, njoftuan autoritetet vendore.

Vërshimet, të cilat po zgjatin që tri javë, më së rëndi kanë goditur shtetin indian Asam, ku prej gjysmës së muajit qershor kanë humbur jetën 53 persona, transmeton Reuters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kryetari i Londrës: Policia i ka parandaluar 7 sulme terroriste që nga marsi

Kryetari i Londrës, Sadiq Khan, ka thënë se policia i ka parandaluar...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.